Valašské túlání letos i z Valašských Klobouk

tulani

Spolek Lačnovjané pro lepší Lačnov pořádá letos již 5. ročník Valašského túlání. Akce slibuje jako už tradičně bohatý a zajímavý program pro děti i dospělé, kterému předchází zdolání alespoň jedné z nabízených turistických tras. Na startech jednotlivých tras budou pořadatelé připraveni již od 9:30, hlavní program pak začíná v 13:00 v areálu Muzea Vařákových pasek.

Tradičními starty jsou Čertovy skály v Lidečku, památník na Ploštině, lačnovské rybníky a známý okruh okolo Lačnova se startem i cílem ve skanzenu. A když už se koná 5. ročník, přidali pořadatelé nově také pátou trasu, a to z Valašských Klobouk, konkrétně od ekoparku.

Neváhejte a vyzkoušejte novou trasu! Od klobucké kapličky se vydáte směrem k obytné části obce Poteč a dále až k fotbalovému hřišti, odkud dojdete až k lačnovskému kostelu. Dále bude trasa značena šipkami a povede vedlejší cestou směrem k šafránové louce nad školním hřištěm, odkud se polní cestou dostanete až do cíle. Trasa bude samozřejmě dostatečně značena, tak snad nikdo nezabloudí. O občerstvení na stanovišti ve Valašských Kloboukách se postará spolek Jižní Valašsko.